• Školský internát pri Strednej priemyselnej škole stavebnej D. S. Jurkoviča v Trnave

•

Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktorého zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj. Je súčasťou Strednej priemyselnej školy stavebnej Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave. Poskytuje ubytovanie a stravovanie žiakom našej školy, ale aj žiakom z iných škôl.

Naším prvoradým cieľom je vytvorenie príjemného prostredia, dobrých podmienok na štúdium s pestrou ponukou aktivít na voľný čas.

Celodenné stravovanie pre ubytovaných žiakov je zabezpečené v školskej jedálni, ktorá je súčasťou internátu.

Výchovno-vzdelávacia činnosť:

Vo výchovno-vzdelávacej činnosti ŠI sa uplatňuje tvorivo-humanistický model výchovy a vzdelávania, v ktorom je v centre pozornosti žiak, jeho potreby a záujmy. Výchovno-vzdelávaciu činnosť zabezpečujú vychovávateľky podľa výchovného programu školského internátu v čase mimo vyučovania. Výchovno-vzdelávacia činnosť sa zameriava na pomoc žiakom pri ich príprave na vyučovanie, formovanie aktívneho postoja k sebavzdelávaniu a sebavýchove, uspokojovanie individuálnych potrieb a záujmov, na rozvíjanie nadania, špecifických schopností a tvorivosti, na aktívne využívanie voľného času, oddych a relaxáciu.

Žiaci sú rozdelení do štyroch výchovných skupín.

Oblasti záujmovej činnosti, ktoré ŠI ponúka:

• spoločenská výchova,
          • mravná výchova a výchova k hodnotám,
          • pracovná výchova a rozumová výchova,
          • estetická výchova,
          • telesná a športová výchova,
          • rodinná výchova a výchova k manželstvu a rodičovstvu,
          • ekologická výchova.

Ubytovanie:

Žiaci sú ubytovaní v dvojlôžkových izbách, v ktorých majú všetko na uspokojenie štandardných potrieb.

Izby sú pokryté WIFI sieťou.

Školský internát je otvorený od nedele 18.00 hod. do piatka 16.00 hod.

Počas víkendov, sviatkov a školských prázdnin je školský internát zatvorený.

Ubytovaní v našom internáte majú k dispozícii:

• spoločenskú miestnosť,
          • telocvičňu,
          • študovňu,
          • kuchynky vybavené chladničkami, sporákmi a varnými kanvicami,
          • počítačovú miestnosť,
          • pripojenie na internet,
          • hudobnú miestnosť,
          • knižnicu.

Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s ubytovaním v školskom internáte bola určená jednotne pre všetkých ubytovaných žiakov rozhodnutím na základe Dodatku č. 2 k VZN TTSK č. 17/2008 na sumu 20 €/mesiac. Príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa kalendárneho mesiaca (august až máj), ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza.

Stravovanie:

Žiaci ubytovaní v školskom internáte odoberajú celodennú stravu.

Odhlasovanie zo stravy je možné najneskôr 24 hod. vopred do 10.00 hod. prostredníctvom vychovávateliek, resp. zákonného zástupcu.

Raňajky + desiata      1,36 €

Obed                          1,53 €

Večera                       1,32 €

Spolu                         4,21 €